FinePix X100 : Popis

x100

Finepix X100

Brožúry na stiahnutie

X100

img

Fotoaparát FinePix X100 je určený profesionálnym fotografom alebo skúseným amatérom, ktorí hľadajú kompaktný fotoaparát vysokou kvalitou výstupných záberov. Nový snímač je navrhnutý tak, aby uspokojoval užívateľov zrkadloviek, ktorí potrebujú tenký doplňujúci fotoaparát s kvalitným snímaním v prípade, že použitie veľkej zrkadlovky je nepraktické alebo nevhodné.

Hybridný hľadáčik

img

FinePix X100 kombinuje priehľadový optický hľadáčik, ktorý nájdeme na väčšine špičkových fotoaparátov a systém elektronického hľadáčika, ktorým sú vybavené digitálne fotoaparáty. Vďaka integrovanému hranolu pre LCD displej (1 440 000 bodov) v obrátenom optickom hľadáčiku dokáže hybridný hľadáčik okrem snímky zobrazovať aj celý rad údajov. Možno ho tiež využívať ako vysoko kvalitný hľadáčik pre kompozíciu záberov alebo prehrávanie. Vďaka tomu možno okamžite jedným dotykom prepínať medzi optickým a elektronickým hľadáčikom.

Snímač APS-C CMOS 12,3 megapixelov

img

FinePix X100 je vybavený špeciálnym vysoko výkonným snímačom CMOS, ktorý je optimalizovaný a vyvinutý výhradne pre tento model. Optimalizácia uhla dopadu v spojení so špeciálne vyvinutým objektívom maximalizuje účinnosť zachytenia svetla na celý snímač vrátane jeho okrajov.

(Asférický) objektív Fujinon 23 mm F2

img

Novo vyvinutý objektív ponúka ohniskovú vzdialenosť 23 mm (ekvivalent pri 135 mm: 35 mm) a najnižšie clonové číslo F2. Objektív je vyrobený z lisovaného skla a obsahuje 8 prvkov v 6 skupinách.
Použitie pevnej konštrukcie objektívu s minimálnou dĺžkou nielen prispieva ku kompaktnej veľkosti, ale tiež nevyžaduje vysúvanie objektívu pri zapnutí fotoaparátu. Fotoaparát je teda pripravený k práci ihneď po zapnutí.
Vďaka pevnej ohniskovej vzdialenosti tento objektív ponúka ostrý obraz od stredu až po okraje. Mimo veľmi nízke clonové číslo F2 objektív prináša optickú architektúru, ktorá udržuje vysoké rozlíšenie aj pri uzavretí clony o 1 až 2 kroky.
Objektív používa 9-lamelovú clonu. Nízke clonové číslo F2 a vysoko kvalitná optika umožňujú používateľom snímať nádherné zábery efektom jemného rozostrenie mimo hĺbku ostrosti (bokeh). Objektív umožňuje makro snímanie vo vzdialenosti iba 10 cm.

Vďaka vstavanému filtru ND (ekvivalent uzavretí clony o 3) dokáže objektív vylepšiť hĺbku ostrosti aj za jasných podmienok a umožňuje plné otvorenie clony. Ďalej možno znížiť rýchlosť uzávierky a snímať vodopády alebo iné zábery, kde fotograf vyžaduje rozostrenie záberu.

Hlavné črty:

 • APS-C snímač typu EXR CMOS
 • Veľkosť snímača 23,6x15,8mm
 • 12,3MPix rozlíšenie
 • Objektív Fujinon 23mm (35mm ekvivalent k 35mm), F2
 • Hybridný hľadáčik s očným senzorom a dioptrickou korekciou
 • Lisované magnéziové telo
 • 49 AF bodov
 • 400% dynamický rozsah
 • Možnosť B (Bulb) expozičného času
 • Formát súborov RAW
 • Full HD video vo formáte H.264 (MOV)
 • TTL riadenie blesku pre externé blesky

Get Adobe Reader

Adobe® Reader® je potrebný na prezretie prezentácie PDF data.