Tlačové správy

Fujifilm X-S1 – nový model do rodiny X

Séria fotoaparátov Fujifilm s označením X sa rozšírila o nový model fotoaparátu X-S1. Rovnako ako dva predchádzajúce (X100, X10), aj tento digitálny fotoaparát je zameraný na náročných fotografov.
X-S1 nielenže dobre vyzerá ale aj ponúka prémiovú kvalitu záznamu obrazu. Špičkový objektív Fujinon s 26x optickým zoomom spolupracuje s EXR snímačom ktorý bol už použitý v X10.
Bližšie informácie nájdete na našej stránke facebooku prípadne na stránke http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_s1/

Semifinále - Kalendár FUJIFILM 2012

Už sú známe výsledky semifinále do pripravovanej edície Kalendára Fujifilm 2012.

Vybranými semifinalistkami sú:
1. Weronika Piędzia
2. Petra Huraiova
3. Beata Chęcka
4. Natalia Grajewska
5. Anna Wróbel
6. Barbara Wowczuk
7. Ania Jankowska
8. Klaudia Wierzbicka
9. Magdalena Dratwa
10. Joanna Gerwatowska
11. Tereza Valkova
12. Veronika Kucerova
13. Klementina Tomrecaj
14. Lenka Volfova

Divčatá budú pozvané na profesionálne fotenie a 12 z nich sa objaví v Kalendári Fujifilm 2012. Gratulujeme a všetky dievčatá budeme telefonicky resp. emailom kontaktovať.

Nariadenie REACH (EC) článok 33 – povinnosť ohlásiť látky obsiahnuté vo výrobkoch

Papier

Pre bližie informácie kliknite na tento odkaz

Aktualizácia internetovej stránky Fujifilmu

img

Aktualizácia internetovej stránky Fujifilmu v sekcii Polygrafia: veľkoformátové tlačiarne, tlačové platne a tlačová chémia.

NOVINKY 2011

img

5. januára oznámila spoločnosť Fujifilm uvedenie 12 nových modelov digitálnych fotoaparátov. Ide o novinky zo všetkých kategórií, z najatraktívnejších spomeňme model XP30 ktorý je odolný vode, mrazu, prachu, pádu a je vybavený GPS modulom. Technológiou GPS sa tiež môže pochváliť nová vlajková loď F550EXR ktorá v útlom tele skrýva až 15x opt. zoom. Veľmi populárny ultrazoom HS10 sa taktiež dočkal nasledovníka s označením HS20 a ani ten nešetrí inováciami. Bližšie informácie k novinkám nájdete v prílohách.
A Series |  J Series |  S Series |  F550 EXR |  S2950 |  HS20 EXR |  T300 |  XP 30 |  Z90

PONÚKAME PRÁCU SNOV!

katalog

Hľadáme vhodného kandidáta/kandidátku na pozíciu Reportážny fotograf - Cestovateľ. Počas svojej cesty do miest ktoré si sám zvolí otestuje kvality fotoaparátov FUJIFILM. Cesta bude trvať 3 mesiace a začne v Apríli 2011. Všetky cestovné výdaje hradí spoločnosť FUJIFILM a víťaz dostane mesačne odmenu vo výške 5.000,- Euro. Ďalej dostane potrebné vybavenie (najnovšie fotoaparáty FUJIFILM,...), aby mohol zachytiť zaujímavé momenty z cesty.
Výberové konanie bude prebiehať vo viacerých kolách, témou každého z nich bude fotografovanie a cestovanie. Víťaz bude vybraný vo finálovom kole z 10 najlepších kandidátov. Prvé kolo začína 29.novembra 2010 a končí 9.januára 2011. Počas týchto dní sa zaregistrujte na stránkach www.myfinepix.pl a zašlite súťažnú fotografiu. Informáciu o tom, či ste sa dostali do finálového kola obdržíte e-mailom. Mená postupujúcich budú uverejnené na stránkach www.fujifilm.sk.
Chcete sa tiež zúčastniť súťaže, ale nemáte práve vhodnú fotku, ktorá by mohla zvíťaziť? Nevadí! Stačí sa zaregistrovať na www.myfinepix.pl a zaujímavo okomentovať zábery účastníkov súťaže alebo hlasovať za najkrajšiu fotografiu (kliknutím na konu "like"). Čo na Vás čaká? Fotoaparáty, poukážky na tlač fotografií a atraktívne oblečenie, ktoré získa v každom kole 5-10 výhercov. Výhry budú odoslané na konci súťaže (Apríl 2011).

Fero Hauskrecht a FinePix HS10

katalog

Profesionálny fotograf Fero Hauskrecht hovorí o Fujifilm FinePix HS10
http://www.youtube.com/watch?v=2jh9P5AFDIg

Vyberte si pre Vás ten najvhodnejší fotoaparát.

katalog

Brožúra digitálnych fotoaparátov 2010/2011 je na stiahnutie na dole uvedenej adrese:
Brožúra digitálnych fotoaparátov 2010/2011 (PDF)

Navštívte nás na FotoSlovakia 2010

foto_Slovakia

Chcete vidieť nové digitálne fotoaparáty Fujifilm alebo si osobne vyskúšať jediný skutočný 3D fotoaprát a prezerať 3D fotografie na počítači? V piatok 22.10. a sobotu 23.10. sa zastavte u nás na výstave FotoSlovakia 2010 ktorá sa koná v Bratislave v DK Ružinov. Bližšie informácie k výstave nájdete na http://www.ephoto.sk/fotoslovakia-2010/ Tešíme sa na Vás.

Nový Real 3D W3 fotoaparát už v predaji!

3dw3

Nový Real 3D W3 fotoaparát už v predaji! S týmto unikátnym fotoaparátom zachytíte 3D fotografie a HD video vo vysokej kvalite.

Nový firmware pre FinePix HS10

img

Fujifilm včera oznámil vydanie nového firmware pre digitálny fotopaparát FinePix HS10 Nová verzia je zameraná na zlepšenia inšpirované dotazmi zákazníkov a jemné "doladenie" obrazovej kvality HS10

Ide najmä o tieto úpravy:
- drobné deformácie obrazu pri používaní AE bracketing režimov
- príležitostné straty v kresbe detailov
- v RAW+JPEG režime sú JPEG zábery ostrejšie
- lepšia ostrosť a farebná gradácia pri Dynamickom rozsahu 200% a 400%

Nový firmware je možné stiahnuť tu a naištalovať do fotoaparátu podľa uvedených inštrukcií.
V prípade akýchkoľvek problémov prosím kontaktujte servis Fujifilm servis@fujifilm.sk resp. fujifilm@fujifilm.sk, tel: 02/ 33 595 119 resp. 107.

Workshop Diagnostika vo veterinárnej praxi - Digitalizácia RTG a biochemická analýza krvi

img

Spoločnosť Fujifilm v spolupráci s MVDr. Pánkom si Vás dovoľuje pozvať na workshop Diagnostika vo veterinárnej praxi: Digitalizácia RTG a biochemická analýza krvi. Workshop sa uskutoční 20.2.2010 od 10:00 hod. naVeterinárnej Poliklinike Nové Zámky (Komjatická 65, 940 01 Nové Zámky).
Bude zameraný predovšetkým na digitalizáciu röntgenov - prednášky z klinickej praxe a odskúšanie si tejto technológie na reálnych pacientoch.
Počas workshopu bude k dispozícii RTG prístroj, pacienti MVDr. Pánka a diagnostické prístroje FUJIFILM (digitalizér Capsula XL V a biochemický analyzátor FDC4000). Bližšie informácie nájdete v priloženom informačnom liste.

Nová brožúra digitálnych fotoaparátov 2009/2010!

Brožúra 2009/2010

Brožúra digitálnych fotoaparátov 2009/2010 je na stiahnutie na dole uvedenej adrese:

Brožúra digitálnych fotoaparátov 2009/2010 (PDF)

Otváracie hodiny servisu digitálnych fotoaparátov počas Vianoc

Papier

Vážení zákazníci,

počas Vianočných sviatkov od 24.12. bude servis na digitálne fotoaparáty zatvorený. Vaše zákazky radi vybavíme od 5.1.2009. Ďakujeme za porozumenie a prajeme štastné prežitie Vianoc a všetko dobré do roku 2009.

Photokina 2008

Papier

Vážení zákazníci a priaznivci značky Fujifilm,

Srdečne Vás pozývame na medzinárodnú výstavu Photokina 2008, ktorá sa bude, ako obvykle, konať na výstavisku Kölner Messe, v Kolíne nad Rýnom, v dňoch 23.-28.09.2008. Výstava bude otvorená denne od 10:00 do 18:00 hodiny. Radi Vás privítame počas týchto dní v hale 04.2, v stánku A021. Na vlastné oči si môžete pozrieť a vyskúšať všetky nové a aktulálne produkty z oblasti digitálnej fotografie, filmov, tlače a spracovania fotografie. Podrobnejšie informácie môžete nájsť na www.photokina.de

Novinky digitálnej jesene

Papier

Spoločnosť Fujifilm Corporation oznámila uvedenie nových digitálnych fotoaparátov FinePix S2000HD, FinePix F60fd a séria J sa tiež rozrastie o nové modely (J100,J110W,J120 a J150W).

Najzaujímavejšou novinkou určite je ultrazoom S2000HD, ktorý už ako názov avizuje umožňuje prehliadanie foto a videa v HD kvalite. Fotoaparát má 10 MPix CCD senzor a objektív 27,6 – 414 mm (15x opt. zoom) s optickou stabilizáciou. Samozrejmosťou je plná ponuka manuálnych režimov a záznam na SD/SD HC karty. HD výstup je možné využívať pomocou HDTV kábla ktorý bude súčasťou špeciálneho setu.

FinePix F60fd predstavuje štýlový aparát s 12MPix senzorom a objektívom Fujinon s 3x opt. zoomom (35 – 105mm s optickým stabilizátorom). Nový fotografický režim SR AUTO (scene recognition) umožní automatické identifikovanie fotografovanej scény a tomu sa prispôsobí expozícia. Ide o výrazné zdokonalenie automatického režimu. Aparát s kovovým telom bude v ponuke v čiernej a striebornej farbe. Nové modely by mali byť dostupné v priebehu Septembra.

Zvýšenie cien fotografického papiera a ostatných fotocitlivých materiálov

Papier

20.mája oznámila spoločnosť FUJIFILM Corporation pripravované celosvetové zvýšenie cien na fotografické papiere a ostatné fotocitlivé materiály. Cena by sa mali zvýšiť o 10 20%. Napriek neustálej snahe zefektívniť výrobu a znížiť náklady už nie je možné zmierňovať vplyvy neustále rastúcich cien vstupných surovín (najmä ropy a striebra).

Otázky a odpovede (DOC)

Nová brožúra digitálnych fotoaparátov 2008!

Brožúra 2008

Brožúra digitálnych fotoaparátov 2008 je na stiahnutie na dole uvedenej adrese:

Brožúra digitálnych fotoaparátov 2008 (PDF)

Nová adresa servisu na digitálne fotoaparáty!

Tlačové správy

Od 1.2.2008 bude sa sťahuje zberné servisné stredisko na digitálne fotaoapráty Fujifilm na novú adresu:

Fujifilm Slovakia, s.r.o.
Rybničná 40
831 07 Bratislava


Taktiež dochádza ku zmene telefónneho čísla. Nové číslo je: 02/ 33 595 119. Vaše aparáty na záručné aj pozáručné opravy prosím zasielajte už na túto novú adresu.

Cena EISA pre FinePix S5 Pro

Tlačové správy

Digitálna zrkladlovka FinePix S5 Pro od spoločnosti Fujifilm získala cenu EISA v kategórii „Pokrokový aparát roku 2007-2008.

„Špeciálne kvality Fuji Super CCD SR Pro senzora poskytujúce široký dynamický rozsah, nízky šum a možnosti nastavenia kontrastu robia túto zrkadlovku výnimočnou. Fuji použilo mohutné pogumované telo, rýchly procesor, zdokonalený autofocus a nový systém merania pri blesku. V neposlednej rade hlavne schopnosť reprodukovať široký rozsah farebných tónov urobil z S5 Pro víťaza v tejto kategórii.“

Fotoaparát je dôkazom toho že Fujifilm neustále kladie najvyššie nároky na zachovanie reálnosti záberov a kvality fotografií. FinePix S5 Pro je digitálna zrkadlovka postavená na báze tela Nikon. V aparáte je použitá elektronika Fujifilm a senzor rady Super CCD SR Pro s 6,17+6,17 mil. pixelov jedinečnej konštrukcie. S5 Pro umožňuje používať objektívy s bajonetom Nikon F.

Get Adobe Reader

Adobe® Reader® je potrebný na prezretie prezentácie PDF data.

Hore