FinePix S100fs : Popis

Finepix S100fs

3G Centrum udelila hodnotenie TIP redakcie

Redakcia časopisu 3G Centrum udelila hodnotenie TIP redakcie produktu Fujifilm FinePix S100fs - na stiahnutie tu (PDF)

Nová vlajková loď v oblasti kvality obrazu

FinePix S100fs v sebe spája desaťročia fotografického know-how a najnovšie špičkové technológie. Jedná sa o dokonalý fotoaparát pre zábery krajiny ktorý verne simuluje farebné podanie kinofilmu, možnosť voľby šírky dynamického rozsahu a iné zaujímavé prvky. Aparát samozrejme ponúka vysoké rozlíšenie ktoré je nevyhnutné pre veľké formáty a zachytenie každého detailu scény. Nový širokouhlý objektív Fujinon s rozsahom 28-400mm dokáže v kombinácii optickou stabilizáciou obrazu verne a ostro zachytiť aj vzdialené objekty. Rovnako dobre je ho však možné použiť (vďaka funkcii Face detection) na fotografovanie portrétov alebo športovú fotografiu.

Široký dynamický rozsah

FinePix S100fs umožňuje vďaka veľmi širokému dynamickému rozsahu zachytiť aj pri vysoko-kontrastných scén každý detail či už ide o tiene alebo svetlá. Zachytenie jemných tonálnych rozdielov aj u problematických objektov umožňuje priame nastavenie rozsahu (AUTO, 100%, 200% alebo 400%). Takto je možné priamo ovplyvňovať dynamický rozsah aparátu. Funkcia Dynamic Range Bracketing umožňuje urobiť v jednej sekvencii 3 zábery s rozdielnym nastavením dynamického rozsahu. Tak si môžete priamo porovnať jednotlivé režimy a zvoliť ten najoptimálnejší.




100% Vhodné pre fotografie zdôrazňujúce silný kontrast svetla a tieňu, svetlých a silných farieb.
400% Pre fotografie s vysoko jemným farebným prechodom. 

Režimy simulácie filmu



Tento dokonalý digitálny fotoaparát umožňuje verne simulovať farebné podanie profesionálnych fotografických filmov. Režim PROVIA je ideálny pre fotenie subjektov kde chcete zachovať prirodzené farby a dokonalé zachytenie jemných prechodov. Režim VELVIA ponúka sýte, saturovanejšie farby, je ideálny pre fotenie prírody a živých záberov. Režim SOFT slúži k fotografovaniu jemných prechodov a ponúka celkovo jemnú tonalitu záberu a nižší kontrast. Režim PORTRÉT je prispôsobený na fotenie detailov tváre a portrétov, dôraz je kladený na pleťové tóny. Funkcia Film Simulation Bracketing umožňuje urobiť v jednej sekvencii 3 zábery s rozdielnym nastavením režimu simulácie kinofilmu. Fotograf sa tak môže sústrediť na dokonalý záber a až neskôr vybrať ten ktorý dokonale spĺňa jeho predstavy o zachytení danej scény.

Kvalitný objektív Fujinon



Použitý objektív Fujinon ponúka 14,3x optický zoom v rozsahu ohniskových vzdialeností 28 – 400mm pri vysokej svetelnosti f2,8/f5,3. Jedná sa o novo-vyvinutý objektív ktorý je tvorený 13 elementmi v 10 skupinách vrátane asférického povrchu s anomálnou disperznou šošovkou. Tá pomáha znižovať chromatickú aberáciu na záberoch. Objektív má dokonalú kresbu, zvláda vysoký kontrast a je prispôsobený aj vysokému rozlíšeniu Super CCD senzora. Objektív je mimo iné vybavený aj optickou stabilizáciou obrazu. Ovláda sa manuálne, pomocou otočného prstenca čo urýchľuje rýchle prezoomovanie medzi polohami a šetrí energiu akumulátora.

Ostatné zaujímavé prvky


Vo FinePix S100fs je použitá úplne nová koncepcia EVF hľadáčika. Ten svojou kvalitou zobrazovania, vernosťou farieb a rýchlou reakčnou schopnosťou zaznamenal značný krok vpred. Aparát je vybavený rovnako ako u FinePix S9600 výklopným zadným LCD monitorom ktorý je možné naklopiť až do 90° uhlu nadhľadu alebo 45° uhlu podhľadu. Zadný LCD displej má uhlopriečkou 6,35cm a ponúka rozlíšenie 230.000 bodov. Súčasťou dodávky je aj slnečná clona s otvorom pre použitie cirkulárnych polarizačných filtrov a akumulátor NP-140 spolu s nabíjačkou. Na jedno nabitie je možné nafotografovať až okolo 250 záberov.

Get Adobe Reader

Adobe® Reader® je potrebný na prezretie prezentácie PDF data.