FinePix HS20EXR : Popis

hs20

Finepix HS20EXR

Finepix HS20EXR

FinePix HS20 je určený pre fotografov ktorí vyžadujú vlastnosti a kvalitu obrazu zrkadloviek, ale bez toho aby boli nútení nosiť so sebou brašňu plnú objektívov a investovať nemalé financie.
HS20 využíva úplne nový EXR snímač CMOS s rozlíšením 16 mil. pixelov, overený Fujinon objektív s 30x opt. zoomom, vysokorýchlostné sériové snímanie a vylepšené užívateľské rozhranie.

EXR technológia

Technológia EXR sa vyznačuje dokonalou schopnosťou prispôsobiť potreby snímača svetelným podmienkam. Užívatelia môžu nechať režim Auto EXR aby zvolil správne nastavenie sám alebo vybrať si z 3 možností:
"Vysoké rozlíšenie" ak potrebujete výnimočnú kvalitu a rozlíšenie. fotoaparát vtedy využíva plných 16MPix a zábery je možné vytlačiť bez úprav až do formátu A3.
"Vysoká citlivosť ISO a nízky šum" poslúži za zlých svetelných podmienok. Pixel Fusion technológia zdvojnásobuje veľkosť pixelov tak, aby boli viac citlivé na svetlo.
"Dynamický rozsah" vytvorí 2 zábery a skombinuje ich do výsledného s dynamickým rozsahom až 1600%. Toto umožňuje fotografovanie scén s veľkým kontrastom ako napr. krajina za slnečného dňa alebo portréty so silným protisvetlom.

Držte krok s akciou

S novým HS20 EXR zachytíte všetky akčné scény bez ohľadu na to, ako rýchlo sa objekt pohybuje. Kontinuálne snímanie dokáže pracovať v plnom rozlíšení rýchlosťou 8 záberov/sek. A ak to nie je dostatočne rýchle pre vaše potreby môžete si zvoliť 11 záberov/sek. v rozlíšení 8MPix.
Už sa nemusíte obávať pomalého automatického zaostrovania alebo oneskorenia uzávierky pretože HS20 EXR využíva kontrastný AF systém a zaostrenie netrvá dlhšie ako 0,16 sek. V režime Best Frame capture dokonca aparát dokáže zachytiť 8 záberov pred alebo potom, čo ste dotlačili úplne spúšť.

Jeden objektív pre každú príležitosť

S 30x rozsahom zoomu ktorý pokrýva ohniskovú vzdialenosť 24-720 mm (ekvivalent 35mm) je FinePix HS20 EXR naozaj pripravený na čokoľvek. Objektív Fujinon sa ovláda mechanicky a preto zoomovanie v celom rozsahu je možné vykonať rýchlo a presne tak ako potrebujete.
Ani pri dlhších ohniskových vzdialenostiach nemá FinePix HS20 EXR problémy s rozmazanými zábermi pretože ostré zábery zabezpečujú 3 systémy. Po prvé, gyro-senzor reaguje proti pohybu rúk. Po druhé, citlivosť je zvýšená pomocou Pixel Fusion tak, aby sa skrátili časy uzávierky a po tretie, Anti-blur funkcia v režime v EXR Auto urobí sekvenciu 4 záberov a potom sa skombinujú do jedného dokonalého záberu.

Zachytťe pôsobivé video

FinePix HS20 EXR nie je len fotoaparát na fotografovanie ale ponúka aj možnosť zachytiť kvalitné video so schopnosťou natáčania aj za zhoršených svetelných podmienok (vďaka Pixel Fusion technológii). Nielenže nahráva video v rozlíšení Full HD, môže sa pochváliť aj stereo zvukom, a formátom ukladania H.264 (MOV). Ide o obľúbený formát TV staníc a výrobcov Blu-Ray. H.264 (MOV), ktorý lepšie komprimuje veľkosť súborov ako štandardný formát AVI. A naviac sú kompatibilné so širokou škálou webových stránok a aplikácií, (YouTube,...).
HS20 EXR robí video v rozlíšení 1920x1080p (30 záberov/sek.) ale dokáže urobiť aj vysokorýchlostné video 320x112p (320 záberov/sek.) resp. ak hľadáte vyššiu kvalitu môžete použiť 80 záberov/sek. (640x480p).

Ale to nie sú všetky vylepšenia ...

Ďalšie vylepšenia oproti predchodcovi HS10 sú zamerané na zvýšenie užívateľského komfortu. Funkcia Motion panorama teraz dokáže zachytiť až 360° panoramatické zábery, možnosti ovládania sa rozšíria o použitie diaľkovej spúšte RR-80, kompatibilita s kartami SDXC,... Najvýznamnejšou novinkou je že HS20 EXR ponúka i TTL meranie blesku a v ponuke Fujifilm pribudnú 2 nové externé blesky (EF-20 a EF-42).

Fujifilm FinePix HS20 EXR hlavné črty:

 • 16 MPix EXR snímač BSI-CMOS
 • 30x optický zoom, 24-720 mm (ekvivalent 35mm filmu)
 • 3,0“ LCD s 460.000 bodov a nové užívateľské rozhranie s vektorovou grafikou
 • 1600% široký dynamický rozsah
 • Kontinuálne snímanie 8fps v plnom rozlíšení
 • Vysokorýchlostné video 320fps (320x112)
 •  Formát súborov RAW
 • Full HD video vo formáte H.264 (MOV)
 • Režimy simulácie filmov
 • Motion Panorama 360°
 • TTL riadenie blesku pre externé blesky
 • Slnečná clona súčasťou balenia

Get Adobe Reader

Adobe® Reader® je potrebný na prezretie prezentácie PDF data.