FinePix HS10 : Popis

hs10

Finepix HS10

hs10 hs10 hs10 hs10
Profesionálny fotograf Fero Hauskrecht hovorí o Fujifilm FinePix HS10

BSI CMOS senzor

FinePix HS10 je prvým fotoaparátom Fujifilm ktorý využíva senzor novej konštrukcie - BSI CMOS. Pod označením „Back Side Illuminated" sa skrýva zmena poradia jednotlivých vrstiev senzora, ktorá dokáže zachytiť viac svetelnej energie a teda dosiahnuť vyššiu citlivosť a väčší odstup užitočného signálu od šumu. Táto konštrukčná zmena rozširuje mieru využiteľnosti na fotografovanie scén pri zhoršených svetelných podmienkach a taktiež pri rýchlom sekvenčnom fotení.

30x opt. zoom

Objektív Fujinon ponúka rozsah 24-720mm. Svojim rozsahom plne pokrýva všetky nároky a vykrýva rozsahy 3 objektívov. Tento pevný koncept bez potreby výmeny objektívov odbúrava problémy s vniknutím prachu do tela a nevyhnutnými čisteniami snímača. Ovládanie objektívu je plne manuálne - otáčaním prstenca na tele optiky rovnako ako u zrkadloviek. Na koniec objektívu je možné upevniť dodatočné filtre o priemere 58mm.

3,0“ výklopný LCD displej

Zadný displej je možné vyklopiť a pracovať s aparátom aj v extrémnych podmienkach (foto z nadhľadu a pod.). LCD svojou veľkosťou umožňuje dobrý prehľad o fotografovanej scéne a v prípade že idete fotografovať cez hľadáčik automaticky sa vďaka senzoru na bočnej strane od hľadáčika vypne a aktivuje hľadáčik.

Priamo dostupné ovládacie tlačidlá

Na boku zadného displeja sa nachádzajú tlačidlá na rýchly prístup do základných fotografických nastavení (ISO, AE, AF, vyváženie bielej, priblíženie prehliadaného záberu,...), ktoré urýchľujú a zjednodušujú obsluhu.

Široká ponuka možností

Z ostatných zaujímavých možností FinePix HS10 stojí za zmienku aj Rýchle kontinuálne snímanie (10 záberov/s.), Motion panoráma (360° panoramatické zábery), Motion remover (odstránenie nežiadúcich osôb so záberov), Multi Motion capture (zachytenie celej dynamiky pohybu), Super High speed Movie (videosekvencie o frekvencii 240, 480 resp. 1000 záberov/s.), Široký dynamický rozsah (až do 400%), ukladanie v RAW + JPEG formátoch, sánky na pripojenie externého blesku,...

Get Adobe Reader

Adobe® Reader® je potrebný na prezretie prezentácie PDF data.