FinePix F550EXR : Popis

f550exr

FinePix F550EXR

Brožúry na stiahnutie

Úspešná technológia EXR spolu s technológiou CMOS BSI

f550exr

Fotografujte s vynikajúcou kvalitou a nikdy nezmeškajte žiaden okamih. To je náš koncept pre EXR-CMOS.
Vysoká citlivosť: U bežného snímača, svetlo musí prejsť vodivou vrstvou pred tým než dosiahne fotodiódy. Tým sa znižuje množstvo svetla dopadajúceho na snímač. Ale s BSI (zadné osvietenie) snímačom, sú vodivé vrstvy a fotodiódy obrátené, takže citlivosť je vyššia, čo je benefitom ktorý je zrejmý najmä pri fotografovaní za zlých svetelných podmienok
Vysoká rýchlosť: Vďaka novo vyvinutému EXR procesoru a BSI CMOS snímaču je možný rýchly prenos a čítanie súborov. Skutočným prínosom je tu rýchle snímanie a možnosť Full HD videa.
Inteligentný procesor: EXR procesor má schopnosť znížiť fialové lemovanie, najčastejšie na tmavých predmetoch pozadí silného protisvetla a zlepšuje rozlíšenie v rohoch obrazu pre rovnomernejšiu ostrosť. Snáď najviditeľnejším dôkazom kvalít nového EXR procesora je však nové bohaté užívateľské rozhranie využívajúce vektorovú grafiku, ktorá výrazne zlepšuje vzhľad menu.

EXR režimy

Technológia EXR sa vyznačuje dokonalou schopnosťou prispôsobiť potreby snímača svetelným podmienkam. Užívatelia môžu nechať režim Auto EXR aby zvolil správne nastavenie sám alebo vybrať si z 3 možností:
• mód "Vysoké rozlíšenie" sa používa ak potrebujete chcete výnimočnú kvalitu a rozlíšenie obrazu. FinePix F550 EXR vtedy využíva plných 16MPix a zábery je možné vytlačiť bez úprav až do formátu A3.
• mód "Vysoká citlivosť ISO a nízky šum" poslúži za zlých svetelných podmienok, kedy v kombinácii so snímačom BSI CMOS prispieva k vynikajúcim výsledkom. Na dosiahnutie tohto cieľa sa využíva Pixel Fusion technológia, kde sa zdvojnásobuje veľkosť pixelov tak, aby boli viac citlivé na svetlo.
• mód "Dynamický rozsah" vytvorí 2 zábery a skombinuje ich do výsledného s dynamickým rozsahom až 1600%. Toto uľahčuje fotografovanie scén s veľkým kontrastom ako napr. krajina za slnečného dňa alebo portrét so silným protisvetlom.

Držte krok s akciou - bez ohľadu na to, ako rýchlo sa to pohybuje

V plnom 16MPix rozlíšení dokáže FinePix F550 EXR urobiť až 8 záberov/sek. Ak chcete zaznamenať dlhšie série záberov alebo rýchlejšie snímanie, môžete si zvoliť až 11 záberov/sek. pri 8MPix rozlíšení (max. do 16 záberov v sérii) alebo pri 4MPix rozlíšení (max. až do 32 záberov). Na tieto rýchlosti a rozlíšenie sa žiadny iný kompaktný fotoaparát nedostane. Neobávajte sa pomalého automatického zaostrovania alebo oneskorenia uzávierky. Kontrastnému AF systému netrvá zaostrenie dlhšie ako 0,16 sekundy. Keď fotíte s F550 EXR zachytíte 8 záberov pred alebo potom, čo ste dotlačili úplne spúšť.

Zabudované GPS

Bez ohľadu na to, kde ste vo svete, FinePix F550 EXR zistí polohu a zobrazí ju buď ako zemepisnú dĺžku a šírku, alebo názvom miesta (vo fotoaparáte je uložených 0,5 mil. lokalít). Názvy sa tiež zobrazujú na zábere a preto uľahčujú vyhľadávanie. Ďalšou zaujímavou funkciou je Fotografická navigácia, ktorá ponúka ako nájsť cestu späť k miestu, kde bola urobená fotografia. Napr. ak ste fotografovali v reštaurácii a chceli by ste by ste sa tam vrátiť, jednoducho nájdite zábery a FinePix F550 EXR bude poskytovať informácie o vzdialenosti a smere zo súčasnej polohy.

Obrovský rozsah zoomu, tenké telo.

Napriek tomu, že telo, má hrúbku len 22,9 mm, rozsah zoomu siaha od širokouhlého nastavenia 24mm až po 360mm (35mm ekvivalent) a dokáže zachytiť široké zábery krajiny až k priblíženiu vzdialených detailov. Kvalita obrazu je zabezpečená vďaka objektívu Fujinon a novému 2-jadrovému EXR procesoru ktorý spracováva obraz. Pri dlhých ohniskových vzdialenostiach alebo zhoršených svetelných podmienkach zasahuje dômyselný systém stabilizácie. Gyro-senzor reaguje proti pohybu rúk, citlivosť je posilnená pomocou Pixel Fusion tak, aby sa skrátili časy uzávierky a v neposlednom rade Anti-blur funkcia v režime v EXR Auto kedy sa urobí sekvencia 4 záberov a potom sa skombinujú do jedného dokonalého záberu.

Full HD pre ohromujúce filmy

Fujifilm vie, že sa svet netočí len okolo statických snímok, čo je dôvod, prečo do FinePix F550 EXR implementoval možnosť Full HD videa so schopnosťou natáčania aj za zhoršených svetelných podmienok (vďaka Pixel Fusion).
Nielenže FinePix F550 EXR nahráva video v rozlíšení Full HD, môže sa pochváliť aj stereo zvukom, a formátom ukladania H.264 (MOV).
F550 EXR ponúka taktiež možnosť záznamu vysokorýchlostného videa - 320 záberov/sek. v rozlíšení na 320 x 112 pixelov. Ak hľadáte vyššiu kvalitu môžete použiť nastavenie 160 záberov/sek. (320 x 240 pixelov) alebo 80 záberov/sek. (640 x 480 pixelov).

Hlavné črty:

 • nový 16MPix EXR-CMOS snímač
 • Funkcia GPS
 • 15x optický zoom s rozsahom 24 - 360 mm (ekvivalent kinofilm 35mm)
 • Rýchly AF
 • 3,0“ LCD displej s rozlíšením 460.000 pixelov
 • 1600% široký dynamický rozsah
 • Vysokorýchlostné snímanie 8fps v plnom rozlíšení
 • Formát súborov RAW *
 • Full HD video s podporou formátu H.264 (MOV)
 • Nový EXR Auto mód, ktorý ponúka 27 scén
 • Režimy simulácie filmov
 • Režim 360° Panoráma pohybom
 • Funkcia Asistent fotoknihy

Get Adobe Reader

Adobe® Reader® je potrebný na prezretie prezentácie PDF data.