FinePix F300EXR : Popis

f300exr

Finepix S300EXR

  
    

Fázová Detekcia Automatického Ostrenia

img

Fujifilm umiestnil fázovú detekciu do EXR senzoru, ktorý prepočítava fázový posun a vyhodnocuje scénu či bol zaostrený objekt vpredu alebo vzadu. Tento mechanizmus je rovnaký ako u zrkadloviek a umožňuje neuveriteľné automatické zaostrovanie v rýchlosti 0.158 sek. Výhoda pre fotografov je okamžitá a zrejmá: takmer okamžité zachytenie objektu do zaostrovacieho rámika bez zbytočných obáv či ak ste zmeškali záber alebo objekt sa vám úplne nevošiel do záberu. Toto je efektívne, keď sa snímajú vzdialené objekty (telefoto), bežným fotoaparátom trvá zaostrovanie dlhší čas.

2 nezávislé systémy ostrenia

img

Nový EXR má schopnosť inteligentne sa rozhodnúť medzi dvoma systémami ostrenia vo fotoaparáte, ktoré sú označené ako HYBRID AUTO FOCUS SYSTEM. Ak je jasný, vysoko kontrastný objekt v pozícii uprostred rámčeku Fázová Detekcia AF pracuje rýchlosťou 0.158 sek, ktorá je rovnako rýchla ako žmurknutie ľudského oka. Pri tmavých scénach Kontrastný AF pracuje presne ako pri bežných podmienkach. F300EXR, automaticky vyberie lepší systém ostrenia, buď Fázová Detekcia AF alebo Kontrastný AF, nameranou hodnotou svetla, alebo kontrastom v scénach

 

EXR senzor

img

V roku 2009 fotoaparát FinePix F200EXR posunul výrazne úroveň snímacích senzorov a v recenziách zaujal a získal mnoho ocenení od medzinárodných organizácií ako sú EISA alebo TIPA. FinePix F300EXR má najnovšiu 12 Megapixelovú verziu s EXR senzorom a ponúka ešte vyššie rozlíšenie ako predchádzajúci model F200EXR, kým Dynamický Rozsah a Nízky šum a Vysoká citlivosť zostávajú rovnaké. Inšpirovaný ľudským okom, EXR senzor ponúka užívateľovi možnosť prepnúť režim senzora tak, aby vyhovoval snímaným scénam. Pri dobrom svetle fotoaparát prepne do režimu HR (vysoké rozlíšenie) aby všetky detaily boli zaznamenané. Ak je svetlo dobré ale kontrastné, senzor sa prepne na DR (dynamický rozsah), kde optimálne vyváža svetlé miesta a tiene. Pri slabom svetle senzor prepne do režimu SN (Vysoká citlivosť / nízky šum) - čisté zábery v tmavších scénach.

Široká škála možností a nastavení

img

Tento fotoaparát využíva najnovšie systémy pre dokonalé a reálne zachytenie obrazu. Systém Super Inteligent Flash (inteligentné riadenie intenzity blesku) optimalizuje kvalitu záberov kedy je nevyhnutné použiť blesk, Portrait Enhancer ponúka vylepšenie Vašich portrétnych fotografií, špeciálne vyváženie bielej pre podvodné fotografovanie atď.

Profesionálny objektív FUJINON 15x zoom - Super široký až Super dlhý (24mm - 360mm)

img

Konštruktéri senzorov a objektívov pracovali spoločne, tak aby všetko perfektne fungovalo. Najťažšou úlohou bolo vymyslieť 15 - násobný objektív, ktorý zvládne ohniskovú vzdialenosť 24mm-360mm a bude dostatočne kvalitný pre nový EXR senzor. Od širokouhlej krajiny, cez interiéry a skupinové zábery či športové akcie a prírodné scenérie. Dlhý zoom mali až doteraz iba veľké fotoaparáty, ale konštruktéri objektívov Fujinon, vymysleli šikovný a dvojitý vysúvací mechanizmus objektívov, ktorý umožňuje atraktívny kompaktný vzhľad a hrúbku fotoaparátu 32.6mm.

3,0'' LCD DISPLEJ

img

F300EXR má nainštalovaný nový, vysoko kontrastný 3''LCD displej s rozlíšením 460 000 bodov. Špeciálny filter na LCD umožňuje fotoaparát nakláňať z rôznych uhlov a obraz je stále dobre viditeľný aj pri jasnom slnečnom svetle.

PANORAMA 360° pohybom

img

Nový EXR senzor ponúka tiež funkciu PANORAMA 360° pohybom, ktorá umožňuje jedným stlačením vytvoriť panoramatický záber otočením okolo svojej osi až do 360 stupňov. Zábery môžete robiť aj vertikálne.

Get Adobe Reader

Adobe® Reader® je potrebný na prezretie prezentácie PDF data.